Almanya | Nerede

Almanya

Almanya Federal Cumhuriyeti ya da Türk vatandaşlarının bildiği isimle Almanya, Avrupa kıtasında yer almakta olup, Avrupa’nın en sosyal devleti olarak bilinmektedir. Çek Cumhuriyeti, Polonya, Danimarka, Avusturya, İsviçre, Hollanda ve Belçika ile sınırı olan bir devlettir. Yüzde 90 civarında Alman ırkına mensup kişilerin oluşturduğu bir devlettir. 3 milyon civarında da Türk vatandaşı ve diğer ırklardan insanlar yaşamaktadır.

Almanya Nasıl Gidilir

Almanya sizi sadece mükemmel işleyen Alman disiplini ile değil ayı zamanda hassas mühendislik ve yaptıkları her işin altında kaliteli bir şekilde kalkmasıyla da büyüleyecektir. Demokrasi yönetimi açısından ise dünyada eşsiz bir konuma sahip olup, eşitlikçi bir anlayış benimsemiştir. Türkiye’den Almanya’ya hafta içi ve hafta sonu sürekli olarak kalkan uçaklar mevcuttur. Ayrıca otobüsle gitmek isteyenler içinse Esenler otogarından otobüsler kalkmaktadır.

Eğer olur da bir gün Almanyayı ziyaret ederseniz bazı önemli şehirleri aşağıdaki gibidir ;

Berlin – Her ne kadar Dünya savaşları sonrasında Berlin duvarı ile ünlensede, aslında Almanya’nın başkenti ve en büyük şehridir. Gece kulüpleri, eğlenceli hayatı, mağazaları ve restoranları ile hak ettiği üne sahiptir.
Bremen – Kuzey Almanya’nın en önemli şehirlerinden biridir.
Köln – Dünya savaşı sırasında çok tahrip edilse de sonradan toparlanmış ve eski Roma imparatorluğunun başkenti ve en büyük şehridir.
Dresden – Almanya’nın en kültürel şehridir.
Düsseldorf – Mimari anlamda mükemmel ve canlı gece hayatı ile ziyaretçileri çekmektedir.
Frankfurt – Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) tam yeridir. Tam olarak bir finans şehridir.
Hamburg – Almanya’nın ikinci en büyük şehri olmasının yanı sıra ayrıca limanı, liberal ve hoşgörülü kültürü, gece kulüpleri ve kumarhaneleriyle ile ünlüdür
Münih – Bavyera’nın başkenti ve ekonomik merkezidir. Bayern Münih takımından mutlaka duymuşsunuzdur.

Almanya Haritası

Almanya Nerede

Almanya” için 4 yorum

 • Aralık 4, 2017 tarihinde, saat 12:57 pm
  Permalink

  Almanya bence çalışanlar için çok güzel bir ülke. İyi para kazandırıyor. Bakmayın siz oraya gidipte acımızdan öldük diyenlere. Hepsi uyduruyor.

  Yanıtla
  • Aralık 4, 2017 tarihinde, saat 1:01 pm
   Permalink

   Aynı kanaatteyim hocam

   Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir