Zonguldak | Nerede

Zonguldak

Zonguldak Nerede Haritası, Nasıl Gidilir, Adresi, Nerede, Nerededir, Nereye Bağlı… Zonguldak Türkiye’nin Karadeniz Bölgesinin Batısında bulunan bir şehirdir. Şehir topraklarının çok büyük çoğunluğu ormanlarla kaplıdır.

Zonguldak Nasıl Gidilir

Bu ormanlarda; çınar, kayın, meşe, kestane, ıhlamur, gürgen, kızılağaç karacan gibi birçok ağaç türü bulunmaktadır. Kentin toprakları tahmin edildiğinden çok daha verimlidir. Şehirde Karadeniz iklimi hüküm sürmekte ve hemen her mevsim bol yağış almaktadır. Toprak verimliliği ve yağış da birleşince bu bölgede neredeyse bitkilerin bütün çeşitleriyle karşılaşılabilir. Şehir ekonomisinin büyük bir çoğunluğunu tarımdan sağlıyor. Şehir ekonomisinin diğer bir ayağı da Ereğli ilçesindeki kömür fabrikasından geçinmektedir.

Verimli topraklar, çeşit çeşit bitkiler ve kömür ekonomisinin de yanı sıra şehir turizme açık bir şehirdir. Yaklaşık 80 km boyunca uzanan bir sahil şeridine sahiptir. Aynı zamanda Ereğli’de bulunan Yalı caddesi de görülmeye değer, filmlerde konu alan yerler gibidir.

Zonguldak Haritası

Zonguldak
Zonguldak Nerede Haritası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir