Peri Bacaları | Nerede

Peri Bacaları

Peri Bacaları Nerede Haritası, Nasıl Gidilir, Adresi, Nerede, Nerededir, Nereye Bağlı… Peri Bacaları hakkında eskiden perilerin evleri derlermiş ve doğanın uzun yıllar boyunca farklılışmasından kaynaklandığı belirtilir.

Peri Bacaları Nasıl Gidilir

Peri Bacaları, İç Anadolu Bölgesinde yer alan Nevşehir ilimizin Kapadokya ilçesinde bulunur. O bölgenin pek çok yerinde bulunmasına rağmen genel olarak yoğunlukla Avanos – Ürgüp – Uçhisar arasında kalan üçgende daha çok vardır. Peri Bacaları, Nevşehir merkezine 7 km mesafede yer almaktadır. Merkezden buraya her türlü otobüs, minibüs ve taksi ile ulaşım mümkündür. Çat kasabası ise Peri Bacalarının en yoğun olduğu yerdir. Peri Bacaları içi oyulmuş ve yerin altında şehirlerin olduğu bir alandır. Bu kadar geniş bir alanı kimler yaptı, niçin yaptı bilinmez ama içinde çok sır saklandığını kesinlikle söyleyebiliriz.

Son olarak, Türkiye’de her yıl çok sayıda yerel turist bu bölgeyi ziyaret etmektedir. Hatta bir o kadar yabancı turistte gelmektedir. Yurt içinde ve yurt dışında pek çok organize tur düzenlenmesi yapılmaktadır bu bölgeye.

Peri Bacaları Haritası

Peri Bacaları Nerede
Peri Bacaları Nerede Haritası, Nasıl Gidilir, Adresi, Nerede, Nerededir, Nereye Bağlı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir