Nevşehir | Nerede

Nevşehir

Nevşehir Nerede Haritası, Nasıl Gidilir, Adresi, Nerede, Nerededir, Nereye Bağlı… Çok eski dönemlerden bu yana neredeyse bir köy olmaktan daha da ileriye gidememiştir.

Nevşehir Nasıl Gidilir

Nevşehir ili Türkiye’nin Orta Anadolu bölgesindeki yanardağların lav ve küllerinin birikmesiyle oluşmuş bir plato üzerine kurulmuştur. Küçük ve derme çalma bir il olarak görünmesine karşın doğal güzellikleri de yadsınamayacak kadar fazladır.

Peri Bacalarını içinde barındırması ile bilinen Nevşehir sadece Türkiye’den değil aynı zamanda dünyanın dört bir yanından turistleri çekmesiyle de bilinen bir şehirdir. Yalnızca Peri Bacaları değil orada yapabileceğiniz Balon seyahatleri de şehirde yapacağınız tarihi gezintiye eşsiz bir renk ve eğlence katacaktır. Balon ve Peri Bacalarının akabinde şehir tarihi güzelliği ile insanı adeta yutuyor. Nevşehir Gerek Türk-İslam tarihi açısından gerek Hititlere kadar dayanan yazıtlar olsun gerekse çanak çömlek süslemeleri ve el sanatları açısından olsun dünya üzerinde eşi benzeri bulunmaz bir şehirdir.

Nevşehir Haritası

Nevşehir
Nevşehir Nerede Haritası

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir