Malazgirt | Nerede

Malazgirt

Malazgirt Nerede? ve Malazgirt Hangi Şehirde? Türk tarihi hakkında yapılan okumalarda Malazgirt ilçesi her zaman çok önemli olmuş ve tarihi savaşları ile ön plana çıkmıştır.

Malazgirt Nerededir?

Malazgirt ilçesi, Doğu Anadolu bölgesinde yer alan Muş ilimizin ilçelerinden birisidir. Şehir merkezine yaklaşık olarak 135 km mesafede bulunan ilçeye ulaşım ise çok kolaydır. Hem Muş merkezden kalkan dolmuşlarla hemde diğer ilçelerden geçen otobüs ya da yine minibüslerle Malazgirt ilçe merkezine kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Türk tarihi açısından hayli önemli bir ilçe olan ve 1071 yılında Türklerin Anadolu’ya açılan kapıları olan Malazgirt, daha da eskiye gittiğimiz zaman Anadolu Selçukluları, Moğollar, İlhanlılar, Karakoyunlular, Akkoyunlular, Timur, Eyyubi, Osmanlı, Safeviler gibi çok sayıda ülkenin egemenliği altında yaşamıştır. Ovası, Zafer anıtı ve Kız köprüsü ile sizleri cezbedecektir.

Son olarak Malazgirt hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak ve Malazgirt gezilecek yerler hakkında ki yazımızı okuyunuz lütfen.

Malazgirt Nerededir
Malazgirt Nerededir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir